Galerija

Renginiai, šventės, nuotraukų galerija, video reportažai

Puslapis kuriamas ir pildomas. Kreipiamės į visus, kurie galite turėti bet kokios medžiagos, susijusios su Margionių klojimo teatru: nuotraukų, video, laikraščių ar žurnalų, tekstų, ypač – senesnių laikų. Prašome pasidalinti su puslapio lankytojais. Jeigu turite ir galite, prašome atsiųsti elektroniniu paštu: info@klojimoteatras.lt
Iš anksto didelis ačiū.


Bendruomenės talka. Gaisravietės tvarkymas

Data: 2022 m. spalio 2 d.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Grybavimo čempionatas 2022

Tai buvo liūdniausias Grybavimo čempionatas, bent jau margioniškiams. Ir ne dėl to, kad grybų dėl kaitros nėra. Čempionato organizatorė Rimutė Avižinienė, sulaukusi naktinio skambučio apie sudegusį klojimo teatrą, ilgai negalėjo tuo patikėti. Kiek atsigavusi ir pagalvojusi, nusprendė – nepaisant įvykusios nelaimės, čempionatas turi vykti. Turėję rinktis į klojimą, kurio likučius matote nuotraukose žemiau, čempionato dalyviai būriavosi prie kapinaičių, vietinio margioniškio žemėje. Čia įsitaisė ir komisija.

Margionių komandos dalyviai irgi sprendė, ar dalyvauti konkurse. Nutarė, kad dalyvaus. Tiek jie, tiek organizatoriai rinkosi po bemiegės nakties, tik spėję pasikeisti gaisro dūmų ir kvapo įsigėrusius drabužius… (reportažas)

Data: 2022 m. rugsėjo 10 d.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Margionių klojimo teatro vadovės ir režisierės, “Grybavimo čempionato” organizatorės Rimutės Avižinienės interviu LRT: apie ką tik ištikusią nelaimę ir grybautojų nuotaikas.
Nuo 55 minutės 54 sek:

Ankstyvas rugsėjo 10-osios rytas

Grybavimo čempionato dalyvius legendinis klojimo teatras pasitiko vos spėjusiais atvėsti sudegusiais rąstais. Į šventę kviečia apdegęs ir apsilydęs stendas. Nė ženklo to, kas buvo išvakarėse. Bet širdyse ženklas aiškus – tai tik laikinas vaizdas. Nenusakomai skaudus, bet laikinas. Po metų, kitų šitas vaizdas jau bus kitoks – su mūsų visų, geranoriškų, neabejingų žmonių pagalba. Išardyk skruzdėlyną – neužilgo pamatysi, kaip jis vėl kuriasi ir statosi. Taip ir su mylinčiais šią vietą, šį kaimą ir jo tradicijas. Niekada nepamiršime šios dienos, bet kai jau prie naujo klojimo vėl vartysime šias nuotraukas, jausmas jau bus kur kas kitoks.

Data: 2022 m. rugsėjo 10 d., 08 val.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Siaubo naktis

Saulaukę vienas iš kito naktinių skambučių, manėm, jog kaimynai juokauja, bet po sekundės supratom, kad tokiais dalykais nejuokaujama. Po kelių minučių savo akimis išvydom siaubą. Ilgai dar vaidenosi, kad tai tik baisus košmaras, kad štai tuoj atsibusim ir vėl viskas bus kaip buvę. Deja, taip nebebus. Kaimo ir bendruomenės sielos namai išliepsnojo dangun. Bet bus kitaip, bus naujai. Būtinai bus, nes svarbiausia – žmonės. Jų vidinis užsidegimas stipresnis už fizinę ugnį. O kol kas be amo ir be žado lieka tik stebėti ugnies siautėjimą. 15min.

Data: 2022 m. rugsėjo 10 d., 0:30 – 1:00 val.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Pasiruošimas Grybavimo čempionatui. Kelios valandos prieš gaisrą…

Ruošėmės, puošėmės, laukėm svečių ir džiaugėmės rytojaus švente. Nenujautėm, kas įvyks jau po kelių valandų…

Data: 2022 m. rugsėjo 9 d., 18 val.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Citnaginė – 2022

Margionių kaime, kur devyniasdešimt ketvirtus metus gyvuoja legendinis Margionių klojimo teatras, tęsiama graži tradicija – čia jau dvyliktus metus iš eilės žiūrovus džiugina kaimo teatrų šventė–konkursas „Citnaginė“ režisieriaus Juozo Gaidžio premijai laimėti. Šiemet jame vaidino septyni teatrai iš visos Lietuvos. Kaip ir kasmet, margaspalviais vasaros žolynais iš tebežydinčių kaimo darželių ir pievų išdabintas Margionių klojimas vos talpino žiūrovus – vietinius margioniškius, kaime vasarojančius jų vaikus ir vaikaičius bei svečius, gausiai susirinkusius į tradicinę „Citnaginę“. Visas straipsnis.

Margionių kaimo metraštininko V. Balevičiaus knygos pristatymas

Data: 2022 m. rugpjūčio10 d.

Rugpjūčio 10 d. Margionių klojime sutikome ilgai lauktą mokytojo, Margionių kaimo metraštininko Vaclovo Balevičiaus (1907-1994) knygą iš dviejų tomų, kurioje išspausdinti jo visą gyvenimą rašyti dienoraščiai. Knygą išleido ir pristatė prof. Jūratė Balevičienė. Prisiminimais ir įžvalgomis dalinosi Vaclovo šeimos nariai, buvę mokiniai, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos darbuotojai.

Kartu paminėtas ir daugiausiai dienoraščių publikavimu besirūpinęs sūnus Kęstutis Balevičius, vienas iš gamtosaugos pradininkų Lietuvoje, jo 20-tose mirties metinėse. Tėvo Vaclovo ir sūnaus Kęstučio aprašyti Lietuvos vaizdai ir gyvenimo keliai atskleidžia mūsų kultūrines šaknis.

Klojimo remontas ir atnaujinimas. Talka

Data: 2022m. gegužis

Grybavimo čempionatas – 2021

Data: 2021 m. rugsėjo 25 d.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Lietuvos grybavimo čempionatas tęsia gražias tradicijas. Jau aštuonioliktą kartą Varėnos rajono savivaldybės organizuojamas čempionatas šiemet pirmą kartą vyko grybinguose etnografinio Margionių kaimo miškuose. Dėl Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos įsteigtos taurės ir kitų prizų pasivaržyti suvažiavo septyniolika komandų iš įvairių Lietuvos regionų.

Į Grybavimo čempionato vietą buvo galima patekti tik pro išpuoštą užtvarą. Kiekvienas dalyvis buvo pamalonintas gražiu dzūkišku pasveikinimu ir palinkėjimu prisirinkti daug grybų.

Margionių klojimo teritorija, kur buvo Grybavimo čempionato startas ir finišas, pasitiko gražiausiai kilimais iš žolynų ir rudens gėrybių. Visas straipsnis.

Grybavimo čempionatas – 2021 (video)

Data: 2021 m. rugsėjo 25 d.
Video: danielius.net (Auksė Čyžiūtė)

Citnaginė – 2021

Kasmet vis didesnio populiarumo įgaunanti kaimo teatrų šventė dar kartą liudija, jog ji turi vykti būtent čia, Margionyse. Kur tebegyvuoja Margionių klojimo teatras, prieš dvejus metus skambiai paminėjęs devyniasdešimtmetį. Kur tebeplevena prieš beveik trisdešimt metų į Amžinybę iškeliavusio Margionių „Strazdelio“ – kaimo šviesuolio, poeto ir „režisoriaus“ Juozo Gaidžio dvasia. Kur kiekviename kaimo name per tuos devyniasdešimt su trupučiu metų gyveno ir tebegyvena artistų. Juk margioniškiai, pirmąkart 1929 metais suvaidinę A.Vilkutaičio-Keturakio komedijoje ,,Amerika pirtyje“, kurią, vietinio jaunimo padedamas, pastatė Margionių pradžios mokyklos mokytojas Teofilis Sukackas, vaidina iki šiol. Visas straipsnis.

Ištrauka iš J. Gaidžio pjesės “Siratų ašaros” – “Dovanok”. 2020 m.

Vaidina Margionių klojimo teatro artistai.
Video autorė – Solveiga Saulevičienė

Citnaginė – 2020

Devyniasdešimt vienerius metus gyvuojantis unikalusis Margionių klojimo teatras tęsia gražią tradiciją – čia jau dešimtus metus iš eilės žiūrovus džiugina rajoninė kaimo teatrų šventė–konkursas „Citnaginė“ režisieriaus Juozo Gaidžio prizui laimėti. Šį pavasarį nauju stogu pasipuošęs ir margaspalviais vasaros žolynais iš tebežydinčių kaimo darželių ir pievų išdabintas Margionių klojimas vos talpino žiūrovus – vietinius margioniškius, kaime vasarojančius jų vaikus ir vaikaičius bei svečius, gausiai susirinkusius į tradicinę „Citnaginę“.

„Citnaginės“ atvažiavęs pasižiūrėti garbingas svečias, režisierius Oskaras Koršunovas sakė, jog jam paliko didelį įspūdį tai, kas vyksta šiame unikaliame Margionių klojimo teatre. „Vertinu labai teigiamai. Ką jūs šiandien parodėt scenoje ir apskritai, ką čia darote, yra stipru ir verta susižavėjimo“. Visas straipsnis.

Reportažas iš Citnaginės 2020, video

Video autorius – danielius.net

Rudenėlio šventė – 2020

Sukvietę į Margionių klojimo teatre vykusią tradicinę „Rudenėlio šventę“, margioniškiai turėjo ir daugiau džiugių progų – pavasarį jie savo pastangomis ir jėgomis uždengė klojimo teatro pastato stogą, o tai, kas išauginta darbščių margioniškių daržuose, puikavosi rudens gėrybių parodoje–konkurse bei turgelyje. Gražiausiais žolynais iš tebežydinčių kaimo darželių ir pievų išdabintas Margionių klojimas svetingai pasitiko į šventę susirinkusius vietinius margioniškius, jų vaikus ir anūkus bei svečius. (skaityti daugiau…)

Talka po klojimo stogo pakeitimo

Data: 2020 m. birželis

Bendruomenės 10-ties metų jubiliejui pasodinta dešimt ąžuoliukų

Data: 2019 m. spalio 5 d.
Nuotraukų autorė – Rūta Averkienė

Gražiausiais Dzūkijos šilais apsisiautęs Margionių kaimas yra išties unikalus. Čia ne tik pagarbiai puoselėjama tai, kas paveldėta iš senelių ir tėvų, bet kuriamos ir naujos tradicijos. Margioniškiai nepamiršo senovinių dzūkiškų dainų, jie didžiuojasi vieninteliai Lietuvoje turintys ir tebevaidinantys devyniasdešimtmetį gyvuojančiame Margionių klojimo teatre, čia deginami Vėlinių laužai, organizuojamos gražios šventės. Šio kaimo žmonės yra labai nuoširdūs, svetingi ir moka džiaugtis bendryste. Margioniškių bendruomenė turbūt skaičiuoja šimtmečius, tačiau oficialiai registruota ji gyvuoja dešimtį metų. Ta proga margioniškiai surengė įspūdingą šventę „Margionių kaimelis – mielas kaip tėvelis“. Visas straipsnis.

LRT reportažas apie Margionių klojimo teatro jubiliejinę 90-ą šventę “Citnaginė”, 2019

Margionių klojimo teatro 90-metis, Citnaginė, 2019 m.

Data: 2019 m. rugpjūčio 10 d.
Nuotraukų autorė – Rūta Averkienė

Gražiausiais vasaros žolynais iš tebežydinčių kaimo darželių ir pievų išdabintas Margionių klojimas vos talpino žiūrovus: vietinius margioniškius, kaime vasarojančius jų vaikus ir anūkus bei svečius, gausiai susirinkusius paminėti kaimui itin reikšmingos datos – Margionių klojimo teatro devyniasdešimties metų jubiliejaus. Ta proga dabartinės šio teatro vadovės Rimutės Avižinienės režisuota ir margioniškių suvaidinta A. Vilkutaičio–Keturakio komedija „Amerika pirtyje“, kurią pirmąkart jie vaidino prieš devyniasdešimt metų, ir čia vykusi tradicinė rajono kaimo teatrų šventė – konkursas „Citnaginė“ Juozo Gaidžio premijai laimėti puikiausiai paliudijo, jog šiame kaime gyvos ir dar ilgai gyvuos dzūkiško kaimo kultūros autentiškumą išsaugojusio fenomenalaus klojimo teatro tradicijos.

Tądien Margionių klojime buvo tęsiama graži tradicija – dešimtus metus iš eilės žiūrovus džiugino rajoninė kaimo teatrų šventė–konkursas „Citnaginė“ režisieriaus Juozo Gaidžio prizui laimėti. Ši šventė dar kartą liudijo, jog ji turi vykti būtent čia, Margionyse, kur tebeplevena prieš bene trisdešimt metų į Amžinybę iškeliavusio Margionių kaimo šviesuolio, poeto ir „režisoriaus“ Juozo Gaidžio dvasia, kur kiekviename kaimo name gyveno ar gyvena po artistą. Visas straipsnis.

Rudenėlio šventė – 2016

Citnaginė – 2015

Data: 2015 m. rugpjūčio 1 d.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Rudenėlio šventė – 2014

Data: 2014 m. spalio 11 d.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Citnaginė – 2014

Data: 2014 m. rugpjūčio 9 d.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Citnaginė – 2013

Data: 2013 m. rugpjūčio 17 d.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Rudenėlio šventė – 2011

Data: 2011 m. spalio 8 d.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Bendruomenės talka “Darom” – 2010

Data: 2010 m. balandžio 17 d.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius

Asociacijos „Margionių kaimo bendruomenė“ steigimas ir įstatų tvirtinimas

Data: 2009 m.
Nuotraukų autorius – Vytautas Balevičius